Preskočiť k hlavnému obsahu »

Vyhľadávanie na stránkach
Vítajte v čajovom dome! Gadgets powered by Google

Navigácia kategórie:

Čajová škola

Radi by sme Vám formou čajovej školy odovzdali skúsenosti, ktoré sme nadobduli rokmi, ktorými nás čaj sprevádzal každodenným životom.

Prečo čajová škola?

Na trhu a v tlači sa čoraz viac vyskytujú mylné alebo skreslené informácie ohľadom čajov.Prečo práve my?

Dlhoročné skúsenosti s odborným školením somelierov (ochutnávačov vína) v oblasti čaju, spojené s vedomosťami nadobudnutými v čajovej škole v Pekingu sú garanciou kvality ktorá v na našich končínách nemá obdobu.

Ako jedniný na Slovensku sme absolvovali čajovú školu akreditovanú čínskym štátnym úradom pre čaj. Test pozostával z písomnej a praktickej časti. Súčasťou praktickej časti bolo správne prevedenie čínskeho čajového obradu Gong Fu Cha.

V roku 2013 sme získali školenie od popredných manažérov v Indii a Nepále. V Nepále sme boli pozvaní do komisie hodnotenia čajov nepálskych farmárov. V priebehu roka 2013 sme prednášali na medzinárodnych čajových festivaloch v Poľsku a Čechách, prezentovali v Maďarsku a v niekoľkých čajovniach na SlovenskuAkou formou?

Čajová škola prebieha formou základného školenia a nadstavieb (modulov) Základný stupeň pozostáva z 2 dňového školenia, ktoré je odrazovým mostikom pre nadstavby pre pokročilých. Koná sa podľa záujmu v 3-4 krát do roka.

Nadstavby sú jednodňové školenia zamerané na bližie spoznanie užšieho okruhu čajov. Sa budú uskutočňovať na základe záujmu a našej vyťaženosti v 1-2 týžnennej periodicite formou cyklu, ktorý sa bude opakovať

Aký obsah?

Školenia pozostávajú z teoretickej časti, z degustácií a z praktickej časti.

  • - Teoretická časť prebieha formou projekcie na plátno, kde sú vysvetlené doležité informácie k danému okruhu.
  • - Degustáca prebieha formou riadenej ochutnávky pri ktorej sa ochutnávajú rôzne čaje, v rôznych kvalitatívnych triedach.
  • - Praktická časť prebieha formou workshopu, kde si každý z uchádzačov odskúša správnu prípravu čajov, a je upozornený na nedostatky pri príprave.

Za koľko?

Cena čajovej školy v rozsahu 12 vyučovacích hodin (45min.) je stanovená na XY EUR. Cena nadstavieb v rozsahu 6 vyučovacích hodín je stanovená v závistlosti na nákladoch na XX-YY EUR.

Kedy?

Aktuálne terníny najdete na tejto stránke.